Prof. Dr. Ramazan Evren

 

  Prof. Dr. Ramazan EVREN

Mütevelli Heyeti Başkanı

evrenr@izu.edu.tr
baskan@izu.edu.tr

Ramazan Evren, 1954 yılında Antalya' da doğdu.  İstanbul Teknik Üniversitesi, Makina Fakültesi, Sanayi Mühendisliği bölümünü bitirdi. Aynı Üniversitede, Endüstri Mühendisliği Alanında 1975 yılında Yüksek Lisans, 1979 yılında Doktora derecelerini aldı.

1982-83 yılarında A.B.D.  Purdue Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümünde misafir araştırmacı ve Asis. Prof. olarak bulundu.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümünde Öğretim görevine devam ederken 1984 yılında Doçent, 1989 yılında Profesör oldu. 

1992 yılında yeni kurulan 23 yeni Üniversiteden biri olan " Sakarya Üniversitesi " ne " Kurucu Rektör" olarak atandı.

" Türkiye'nin en genç rektörü  " olarak atandığı bu görevinden sonra, 1996 - 2000 yılları arasında Yüksek öğretim Kurulu üyeliği yaptı.

2004-2005 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğini yürüttü.

Yukarıdaki görevlerinin yanı sıra 1983 yılından beri Sanayi ve Hizmet sektöründe Danışmanlık, Proje Yürütücülüğü, Koordinatörlük görevlerini yaptı.

Halen, 1976 yılından beri çalıştığı İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Endüstri Mühendisliği bölümündeki Öğretim Üyeliği ve Fakülte Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Çok Amaçlı Karar Verme / Karar Analizi konularında çalışmakta, konu ile ilgili yayınlanmış iki kitabı,  birçok uluslararası / ulusal makale ve bildirileri bulunmaktadır.

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"